Zeneli gati për hapin e radhës, tani e kërkojnë në Francë

0

Arbër Zeneli është kthyer në objektivin e merkatos së shumë klubeve europiane. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës po shkëlqen në Holandë me Herenveen, ku ka regjistruar deri më tani terë asiste, shifër kjo më e larta në Eredivisie.

Klubi më i fundit që është vënë në ndjekje të 23-vjeçarit është Strasburgu. Lajmi bëhet i ditur nga mediet franceze, të cilat thonë gjithashtu edhe shifrën që kërkon skuadra holandeze.

3 milionë euro, kaq është shuma që mjafton për të marrë pronësinë e Arbër Zenelit. Kontrata e sulmuesit anësor mbaron në muajin qershor, çka shpjegon dhe çmimin relativisht të ulët.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.