Browsing Tag

Yerry Mina

Goditje në frymën e fundit, Evertoni i befason të gjithë

Merkatoja në Angli ka qenë intensive sot, në ditën e mbylljes së transferimeve, teksa disa klube kanë goditur në fundi. Evertoni është një nga ato ekipe që  merkaton këtë verë e ka bazuar te Barcelona. Për krahun e majtë të mbrojtjes është…

Jerri Mina në Premier Ligë, detajet e marrëveshjes

Kalimet nga Barcelona te Evertoni po kthehen në normalitet. Pas Lukas Dinje, edhe një tjetër lojtar i katalanasve pritet të vishet blu. Në fakt nuk është një surprizë, pasi prej kohësh është bërë me dije interesimi që klubi i Premier Ligës…

Junajtid tërhiqet, Mina i tremb me kërkesat financiare

Mançester Junajtid po punon për t'u përforcuar në mbrojtje dhe në listën e tyre të objektivave ishte kolumbiani i Barcelonës, Jerri Mina. Ditë më parë ka pasur një takim me menaxherin e lojtarit, Felipe Ruso. "The Sun" raporton se palët…