Browsing Tag

Xhevahir Sukaj

Superiorja: pesë sulmues të larguar, kush e ka radhën?

Ndoshta është çudi, por gati të gjitha skuadrat ne Superiores nisin që të mendojnë që në tetor për merkaton e janarit. Edhe pse gjatë verës koha është më e madhe për të gjetur lojtarët që i nevojiten trajnerit, llogaritë siç duket bëhen jo…

Ka një çështje “Sukaj”, shkak u bë… derbi

Laçi nuk ka humbur asnjë ndeshje deri më tani në kampionat, ndërkohë që regjistron tre fitore e katër barazime. Bardhezinjtë kërkojnë të jenë sërish pjesëmarrës në kupat e Europës dhe deri më tani ecuria është e mirë. Por së fundmi ka…

Aktivë deri në mesnatë, Laçi zyrtarizon dy super-blerje

Barazim në fushën e Skënderbeut, asnjë humbje në tre javët e para, 300 mijë euro për arkat e klubit nga shitja e Uzunit te Lokomotiva, por edhe dy super-blerje. Laçi ishte ndër ekipet më aktive të orëve të fundit të merkatos së verës.…

Dhurata e Laskës për Mërgjyshin, një goleador

Laçi bën edhe një goditje të fundit në merkato. Xhevahir Sukaj kishte biseduar edhe gjatë kupave të Europës me kurbinasit, por tani në fund të afatit të transferimit ka ardhur marrëveshja mes palëve. Shkodrani kishte një ofertë nga Malta,…

Mbrojtje, mesfushë, sulm: tre emra për Superioren

Klubet e Superiores ende nuk e kanë mbyllur merkaton dhe një pjesë e tyre po kërkojnë ndoshta afrimin e fundit. Vllaznia, që këtë sezon do të luajë në Kategorinë e Parë, nuk do të ketë në përbërjen e saj disa lojtarë të spikatur. Njëri…