Browsing Tag

Garcia

Garsia jep dorëheqjen, Marseja futet në kërkim

Rudi Garsia nuk do të jetë më trajner i Olimpikut të Marsejës. Tekniku francez komunikoi vendimin para medieve në një dalje për shtyp. Ecuria e dobët e ekipit në muajt e fundit shtyu Garsian që t’i kërkonte dorëheqjen presidentit Frenk…

Arrihet marrëveshja, Garsia ndeshet ndaj Spens në muajin mars

Është arritur më në fund marrëveshja për duelin midis boksierëve Eroll Spens dhe Majki Garsia. Në këtë përballje do të luhet për titullin “IBF” për divizionin e peshës “ëelterëeight” (63.5 kg – 67.7 kg), që momentalisht zotërohet nga Spens.…