Milani nuk ndalet më, Morata një hap larg!

0

Spanjolli, zgjedhja e Montelës për sulmin kuqezi dhe “qershia mbi tortë”. Sipas “Marca”, Reali gati të japë dritën jeshile. Bonuçi dhe super investimet kanë bindur ish sulmuesin e Juves. Mbetet oferta zyrtare

Milani nuk ndalet më. Pas dhjetë blerjesh, ka ende kohë, ka ende para dhe ka ende marrëveshje të hapura e objektiva… E kështu, nëse Kaliniç është zgjedhja e katërt për sulmin, presidenti Jonghong Li, nga Kina, ka bërë me dije se surprizat s’kanë mbaruar dhe se po mban premtimin që bëri ditën kur edhe mori “Djallin” nga duart e Berluskonit. Kështu, sipas “Gazzetta dello Sport”, përzgjedhja ka rënë mbi Alvaro Moratën, i hidhëruar nga moskalimi te Mançester Junajtidi, që mori Lukakun nga Evertoni.

“Marca”, ndërkaq, shumë pranë Real Madridit, ka shkruar se pikërisht “galaktikët” s’kanë ndër mend që të mbyllin rrugën e spanjollit, këtë herë, por duhet oferta e duhur. Vlera është 90 milionë euro, por dëshira e lojtarit është të luajë diku tjetër dhe, sipas “Gazzetta”, i ka thënë “po” projektit kuqezi, pasi edhe ka biseduar me Bonuçin dhe ka parë investimet prej 210 milionë eurosh.

 

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image