Lushnja e pafat, dëmtime të rënda për Xhafën dhe Branicën

0

Lushnjes i ka shkuar gjithçka ters dje, pasi humbur edhe dy lojtarë titullarë për shkak dëmtimi. Branica mësohet se ka thyer klavikulën e krahut të majtë dhe e ka hedhur në allci, që do të thotë se i duhet kohë që të jetë i gatshëm për skuadrën. Por më keq është dëmtuar qendërmbrojtësi Erjon Xhafa, i cili është transportuar nga stadiumi në spital. Nga informacionet e para është mësuar se futbollisti lushnjar ka dëmtuar gjurin e djathtë. Dyshohet për një dëmtim të meniskut ose këputje të ligamentit, por gjithçka do të jetë më e qartë sot, pasi Xhafa të kryejë rezonancën. Dëmtimi në fakt duket shumë serioz dhe është mëkat, pasi Lushnja humbet një nga titullarët kryesorë të mbrojtjes.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image