E fundit/ Ja stadiumet ku do luhen finalet e Kupave të Europës, UEFA konfirmon rastin e Shqipërisë me “Air Albania”

0

Një takim i fundit është mbajtur në Amsterdam me Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s, ndërsa janë vendosur stadiumet se ku do të luhen finalet e Kupave të Europës. Këtu flitet për futbollin e femrave dhe të meshkujve, ndërsa Europa League 2022 sa i përket finales do të luhet në Hungari, ndërsa Superkupa e vitit 2022 do të luhet në Finlandë.

UEFA cilëson pjesën e Shqipërisë, ashtu siç FSHF do të lajmëronte më herët. “Air Albania” e ka tërhequr kandidaturën për mbajtjen e finales së Superkupës në kryeqytetin tonë, përpara mbërritjes në momentin e votimeve. Këtë herë prioriteti i Shqipërisë është që të sjellë finalen e Ligës së Konferencave, një kompeticion i ri që do të fillojë së shpejti. /Sport Ekspres/

UEFA Europa League 2022: Puskás Aréna, Budapest, Hungary

UEFA Ëomen’s Champions League 2022: Juventus Stadium, Turin, Italy

UEFA Ëomen’s Champions League 2023: PSV Stadium, Eindhoven, Netherlands

UEFA Super Cup 2022: Helsinki Olympic Stadium, Finland *

UEFA Super Cup 2023: Kazan Arena, Russia *

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.