Do të mbyllte vitin 2020 menjëherë si goli më i bukur, Mbape tradhëtohet nga fati (VIDEO)

Megjithëse jemi ende në fillimin e vitit 2020, Mbape për pak sa nuk e mbylli menjëherë gjatë ditës së djeshme çështjen e golit më të bukur përgjatë 12 muajve. Në përballjen e fituar nga PSG ndaj Saint Etienne në shifrat 6-1, lejohej të bëhej gjithçka e thurrur nga imagjinata.

Kështu Mbape ka provuar një gol me finte nga një distancë shumë e largët, jashtë vijëzimit të portierit kundërshtar. Ky i fundit ishte i mundur në këtë rast pasi kishte dalë më para, por topi dhe fati ka tradhëtuar për pak sulmuesin francez, pasi topi shkoi afër shtyllës. /Sport Ekspres/