ANALIZË: Ja se si Zidane maestroi ndeshjen ndaj PSG-së dhe triumfoi ndaj Emery

0

Real Madridi fitoi ndeshjen e parë ndaj PSG-së në kuadër të eliminatores së Champions League.

Zidane vendosi të startonte me Iscon në qendër të mesfushës duke i dhënë liri të plotë në fushë me Cristianon e Benzema në sulm.

Sistemi funksionoi mirë në pjesën e parë por gjërat filluan të ndryshojnë në pjesën e dytë. Një ndryshim ishte i domosdoshëm dhe ndeshja ndryshoi kur trajneri inkuadroi Asension dhe Vazquez. Pas këtyre zëvendësimeve, ekipi filloi të zgjohet pak më shumë dhe të sulmojë portën e Francezëve.

Asensio ishte kyç në fitoren e Real Madridit pasi dhuroi dy asiste në vetëm 10 minuta të luajtura dhe kështu ai së bashku me trajnerin morën meritat kryesore për këtë fitore.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image