Zyrtarizohet lëvizja e paralajmëruar, Kukësi firmos edhe me një tjetër futbollist të talentuar

0

Pak ditë më parë “Sport Ekspres” ka konfirmuar se Redon Dragoshi do të jetë lojtari më i ri i Kukësit. Pasi ka rënë në vëmendjen e shumë skuadrave pas paraqitjeve me Luftëtarin, ishte momenti për të bërë një hap më të madh në karrierë.

Tashmë janë vetë verilindorët që kanë zyrtarizuar arritjen e marrëveshjes. Dragoshi ka firmosur një kontratë 2-vjeçare, duke kaluar testet mjekësore dhe do të bashkohet me skuadrën në ditën e enjte, për të qenë në urdhërat e Skënder Gegës për ndeshjen e parë që do të kenë në Europë. /Sport Ekspres/

Njoftimi i plotë

Redon Dragoshi e?shte? zyrtarisht futbollist i Kuke?sit! Mbrojtësi 20-vjec?ar ka firmosur me skuadre?n tone? kontrate?n dy vjec?are. Dragoshi e ka nisur karriere?n e tij me të rinjtë e Tiranës, teksa së fundmi është aktivizuar me Luftëtarin në Kategorinë Superiore duke zhvilluar 23 ndeshje.

Dragoshi kryer vizitat mjeke?sore dhe me? pas ka firmosur kontrate?n, duke u be?re? ke?shtu futbollisti me? i ri i skuadre?s sone?. Në këtë mënyrë, ekipit tonë i shtohet një tjetër futbollist kuksian.

20-vjeçari nga Kukësi do te? bashkohet me ekipin dite?n e enjte kur edhe do te? zhvillohet ste?rvitja e pare? pe?r sezonin e ri futbollistik qe? nis ne? 27 gusht me ndeshjen e Lige?s se? Europe?s. Klubi i Kuke?sit i uron shume? suksese mbrojtësit Dragoshi! Mire?sevjen Redon.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.