Zyrtare/ UEFA merr vendimin për ndeshjet e Championsit, vendos për stadiumet ku do të luhen

0

UEFA ka vendosur përfundimisht sa i përket ndeshjeve të kthimit të fazës së 1/16. Takimet do të luhen ashtu siç edhe ishin planifikuar në fillim të sezonit. Pra skuadrat do të Juventusi, Manchester City, Bayern Munich dhe Barcelona do e luajnë ndeshjen e radhës në shtëpinë e tyre.

Më pas ekipet e mbetura në fazën pasardhëse do të udhëtojnë drejt Portugalisë, ku në një final eight do të përmbyllin këtë sezon të pazakontë të Champions League. Përballjet në Lisbonë do të jenë me një takim dhe jo me sistemin e zakonshëm vajtje-ardhje./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.