Zyrtare/ Për herë të parë në histori, Barcelona ndërron emrin e mitikut “Camp Nou”

0

Barcelona ka zyrtarizuar sot ndërrimin e emrit të stadiumit të saj. Klubi katalanas gjendet në një krizë të thellë financiare dhe për herë të parë në histori ka ndërmarrë hapin për të ndryshuar emrin e mitikut “Camp Nou” kundrejt parave.

Vetë klubi dhe presidenti Laporta përmes faqeve të tyre zyrtare kanë njoftuar se tashmë ai që cilësohet si një nga stadiumet më madhështore në botë do të quhet “Spotify Camp Nou”. Barcelona ka lidhur kontratë me kompaninë e njohur muzikore “Spotify” për katër vitet e ardhshme./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.