Zyrtare/ Paratë e Arabisë nuk e joshin, 37-vjeçari Modriç rinovon me Realin e Madridit

Në një verë kur miliardat e Arabisë Saudite po joshin edhe lojtarët e rinj në moshë për të lënë Europën, Luka Modriç dallohet mbi të tjerër. Mesfushori kroat ka pasur oferta stratosferike nga Arabia, por paratë nuk bëjnë për të. 37-vjeçari ka bërë zgjedhjen e tij për të ardhmen.

Modriç ka hedhur firmën në kontratë për Realin e Madridit. Klubi spanjoll ka konfirmuar përmes faqes zyrtare në web ze kroati ka rinovuar kontratën edhe për njëtjetër vit. Pavarësisht se ka fituar gjithfka me Realin dhe ndodhet në një moshe të madhe, Luka Modriç dëshiron të qendrojë në majën e futbollit europian./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online