Zyrtare/ Nuk arriti as të kalonte grupin në Kupën e Botës, Gjermania merr vendimin për trajnerin

Gjermania po vijon të mbetet në krizë. Ardhja e Hansi Flikut nuk ka sjellë ndryshimin e pritur, teksa Kombëtarja gjermane po pëson të njëjtat oshilacione si me Hoakin Lëvin. Për të dytin herë radhazi “pancerat” nuk kalojnë dot as grupin në Kupën e Botës.

Një dështim i madh për një Kombëtare të nivelit të saj, por duket se nuk i faturohet trajnerit. Federata Gjermane e Futbollit ka marrë vendimin përfundimtar dhe konfirmon Hansi Flikun në krye të pankinës. Objektivi i tij tashmë mbetet Euro 2024, i cili do të organizohet në Gjermani./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online