Zyrtare/ Mesfushori shqiptar prezantohet në skuadrën e re, sezoni i ri e gjen përsëri në Bundesligë

0

Elvis Rexhbecaj ka firmosur për një vit me klubin e Bohumit. Mesfushori shqiptar ka përfunduar huazimin e tij me Këlnin, por Volfsburgu ka vendosur ta dërgojë përsëri në një tjetër huazim. Sezoni i ri e gjen sërish në Bundesligë, ku do të japë kontributin e tij për Bohumin.

Rexhbecaj është vetëm 24 vjeç dhe deri më tani numëron plot 71 paraqijte në elitën e futbollit gjerman, ndërsa 43 të tilla i ka zhvilluar me fanëllën e Këlnit. Lojtari i talentuar pritet të fitojë edhe më shumë eksperiencë në radhët e Bohumit, për të synuar më pas vendin e titullarit te Volfsburg./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.