VIDEO/ Bazeli dhuron spektakël që pas Partizanit, çmenden me gola dhe vjen magjia me trivela

0

Bazeli i këtij sezoni duket shumë larg atij të një edicioni më parë. Kuqeblutë zhgënjyen në sezonin e shkuar, por prej andej duket se kanë nxjerrë leksionet e duhura. Shenjat e para u dhanë me Partizanin. Helvetët morën një kualifikim të pastër, ndërsa nuk munguan edhe golat spektakolarë me roveshatë në portën e Alban Hoxhës.

Por pas eliminimit të “demave të kuq” Bazeli e ka zhvendosur spektaklin në kampionat. Skuadra zvicerane është çmendur me gola dhe ka mposhtur Sionin me rezultatin tenistik 6-1. Në këtë goleadë pati vend edhe për pak “magji” për sytë e tifozëve. Në minutën e 42-të Esposito realizon një gol me kornizë, duke e dërguar me trivela topin në rrjetë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.