Zyrtare/ Marcelo Troisi lë drejtimin e Flamurtarit, befason me lëvizjen e bërë në Kategorinë e Parë

0

Marcelo Troisi ka befasuar me lëvizjen e bërë në Kategorinë e Parë, duke u përgatitur për të konkurruar aty, por me një tjetër skuadër. Kjo pasi është larguar nga ekipi i Flamurtarit dhe ka marrë menjëherë drejtimin e Turbinës së Cërrikut.

Këta të fundit ka njoftuar zyrtarizimin e marrëveshjes dhe largimin e ish-trajnerit të tyre tashmë, Vladimir Gjonaj. Sa i përket Troisit, kjo ishte një lëvizje e papritur pasi u përfol për një projekt serioz dhe të madh për rikthimin e Flamurtarit në elitë, por është vendosur që të kalohet në një tjetër ekip dhe të largohet nga Vlora. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.