Zyrtare/ Çelsi nuk vonon gjatë, prezanton trajnerin e ri një ditë pas shkarkimit të Lampard

0

Çelsi i dha fund bashkëpunimit me Frenk Lampard ditën e djeshme. Legjenda e bluve të Londrës po haste një krizë rezultatesh në Premier Ligë, ku pavarësisht një merkatoje të shtrenjtë në verë e gjen veten në vendin e 9 në renditje. Por klubi anlgez nuk ka vonuar shumë për të bërë zgjedhjet e veta në pankinë.

Pak minuta më parë Çelsi ka zyrtarizuar trajnerin e ri të ekipit. Ashtu siç edhe u lakua nëpër media, Tomas Tuhel do të marrë drejtimin e skuadrës londineze. Gjermani ka firmosur një kontratë për 18 muaj me të drejtë rinovimi dhe do të përpiqet të kthejë ekipin e madh anglez në pozitën ku i takon të jetë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.