Zyrtare, Bufon bëhet “sheik” në Paris

Tashmë është zyrtare: Xhixhi Bufon është lojtari më i ri i PSG-së. Lajmin e ka publikuar klubi parisien në faqen e vet zyrtare, ku njofton se portieri legjendar ka firmosur një kontratë njëvjeçare, me opsion rinovimi për një vit.

Ndërkaq, ish-portieri i Juventusit ka folur për herë të parë si “francez”: “Jam i lumtur për bëhem pjesë e PSG-së. Për herë të parë në karrierën time lë Italinë dhe vetëm një projekt kaq ambicioz mund të më çonte të ky vendim. Falënderoj klubin dhe presidentin për besimin. E di  fare ëndrrash kanë në Paris dhe do sjell gjithë energjinë time, eksperiencën dhe etjen për fitore, për të ndihmuar klubin të arrijë objektivat të mëdhenj. Së bashku me shokët e skuadrës dhe tifozët do të përjetojmë emocione të mëdha”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online