Zgjedhje që vjen si befasi/ Trajneri lë Manajn në shtëpi, nuk e thërret as me 10 lojtarë të dëmtuar

0

Specia do të luajë sot derbin kundër Sampdorias. Trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilat do të zbresin në fushë dhe ajo që bie në sy është mungesa e Manajt në listën e lojtarëve të grumbulluar. Tiago Mota ka lënë në shtëpi sulmuesin shqiptar, duke bërë një zgjedhje që vjen si një befasi e madhe. Aq më tepër kur tekniku italian ka në dispozicion një skuadër të përgjysmuar nga mungesat.

Plot 10 futbollistë të tij mungojnë për arsye dëmtimesh, por as kjo nuk e ka bindur Motën të thërrasë Manajn për duelin kundër Sampdorias. Ky vendim mbetet një zgjedhje teknike e trajerit, i cili pritet të sqarojë situatën pas ndeshjes./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.