Zërat e merkatos apo urdhërat e Hasenhuttl si Reja? Armando Broja ndryshon fytyrë, nuk shënon sërish

0

Southampton është larguar me humbjen 2-0 nga transferta me Burnley-n. Vendasit kaluan në avantazh në minutën e 12, kur Roberts realizon një goditje fantastike me të majtën nga jashtë zone. Më pas, vetëm një minutë përpara përfundimit të pjesës së parë, Collins tund rrjetën për herë të dytë pas një gjuatjeje me kokë gjatë ekzekutimit të një goditjeje nga këndi.

Titullar nga minuta e parë në këtë sezon ishte edhe Armando Broja, i cili vijon të mos shënojë në Premier League. Prej disa javësh sulmuesi shqiptar ndryshuar fytyrë, duke i munguar shija e golit në kampionatin anglez. A është ky një efekt i zërave të merkatos apo Hasenhuttl ja vendosur të “kopjojë” Rejan dhe t’i japë detyra mbrojtëse? Përgjigja mbetet për tu zbuluar./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.