Zbulohet dieta e Haland që ndikon në super formën e tij, “kanibali” habit gazetarin me konsumimin e zemrës: Nga kafshë të rritura në natyrë, pa ndërhyrje

Erling Braut Haaland është një nga futbollistët më të mirë në botë. Ekspertët pyesin se çfarë ndikon në formën e shkëlqyer të lojtarit dhe një nga faktorët kryesorë mund të jetë dieta e tij. Dieta e sulmuesit norvegjez është dukshëm e ndryshme nga dieta e përdorur nga futbollistët e tjerë. Rezultoi se sulmuesi po hante një sasi shumë të madhe të brendshme të kafshëve, gjë që habiti gazetarin e Viaplay, Jan Age Fjortoft. “A është një zemër? A e ha dhe atë?”, pyeti gazetari i hutuar.

“Sigurisht që është”, iu përgjigj norvegjezi dhe vazhdoi: “Unë kujdesem për trupin tim, prandaj ha produkte të cilësisë më të mirë. Shumë njerëz janë skeptikë për konsumimin e këtij lloji të mishit, duke pretenduar se nuk është i shëndetshëm. Mishin e marr nga furnitorë, kafshët e të cilëve kullosin në natyrë dhe nuk ka ndërhyrje farmakologjike në organizmin e tyre”, theksoi Haaland. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online