Strakosha ndjen peshën e fajit, i drejtohet shokëve të ekipit pas gabimit në derbi

0

Derbi i kryeqytetit italian me Romës dhe Lazios ka përfunduar në barazim 1-1, ndërsa peshë të madhe në këtë rezultat kishtin portierët respektivë. Pikërisht prej gabimeve të tyre do të vinin edhe golat e takimit. Strakosha bëri një dalje të gabuar, që më pas do të rezultonte fatale për Lazion.

Por ky gabim duket se e ka prekur portierin kuqezi, që e ndjen fanellën të cilën e mban veshur. Me anë të një postimi në rrjetin e tij në “Instagram”, Strakosha falenderon shokët e skuadrës që arritën të merrnin në dorë situatën pas daljes së  pamenduar mirë të tij nga porta./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.