Xhejms e bën sefte, gjen golin në Azerbajxhan

0

Xhejms Adeniji u transferua këtë verë nga Skënderbeu tek azerët e Gabalës. Sot sulmuesi nigerian ka mundur që të bëhet protagonist në fitoren 3-0 që skuadra e tij ka arritur me ekipin e Sabailit.

Xhejms ka shënuar golin e tretë të takimit, duke vulosur në këtë mënyrë dhe fitoren e skuadrës së tij.

Ishte goli i parë i Xhejms në kampionatit azer. Kujtojmë që në këtë skuadër luan dhe ish-mesfushori tjetër i Skënderbeut, Sabjen Lilaj, por dhe ish-sulmuesi i Kukësit, Rauf Alijev.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.