West Ham ka hyrë në garë për të marrë Armando Brojën, Tuchel është i prerë në vendimin e tij

0

West Ham është skuadra që ka hyrë së fundmi në garë për të marrë Armando Brojën. Ekipi që ndodhet në vendin e 5 të Premier League ka kërkuar sulmuesin shqiptar jo në formën e huazimit, por kartonin e tij. Megjithatë sipas mediave britanike Tuchel është i prerë në vendimin e tij.

Trajneri i Chelsea kërkon që Broja të mbyll huazimin e Southampton dhe ta shoh nga afër sërish transformimin e tij në ndeshjet përgatitore për sezonin e ri. Sulmuesi i Shqipërisë do të largohet nga Chelsea vetëm nëse nuk bindet performanca në miqësore. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.