Warriors triumfojnë në frymën e fundit, Lakers bie në shtëpi

0

Golden State Warriors ka arritur një fitore drithëruese në sekondat e fundit të ndeshjes ndaj Los Angeles Clippers. Koshi i Stephen Curry ishte vendimtar, duke kristalizuar shifrat 129 – 127.

Është mundur në shtëpi skuadra e Los Angeles Lakers, nga skuadra e Memphis Grizzlies me rezultatin 99-107. LeBron James kontribuoi me 22 pikë, por nuk arriti që ta shpëtotne skuadrën e tij nga humbja. Një sukses emocionues ka marrë edhe Minnesota Timberwolves, që arriti të fitonte me rezultatin e ngushtë ndaj Oklahoma Citu Thunders.

Miami Heat ka dominuar ndaj Orlando Magic, duke arritur një fitore pa shumë vuajtje në shifrat 91 – 115. Gëzojnë edhe Brooklyn Nets e Sacramento Kings, ashtu si dhe Chicago Bulls.

 

REZULTATET
Brooklyn Nets 111- 103 Phoenix Suns
Orlando Magic 91 – 115 Miami Heat
Sacramento Kings 122 – 117 New Orleans Pelicans
Boston Celtics 119 -103 Charlotte Hornets
Cleveland Cavaliers 92 – 112 Chicago Bulls
Oklahoma City Thunders 112 – 114  Minnesota Timberwolves
Golden State Warriors 129 – 127 Los Angeles Clippers
Portland Trail Blazers 121 –118 Dallas Mavericks
Los Angeles Lakers 99 – 107 Memphis Grizzlies

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.