Skënderbeu mbyll gjithçka, emocione në Shkodër

0

Skënderbeu duhet të reagojë pas humbjes në Laç dhe në Lushnjë ka një rast të mirë për kthesë.

Sfidë shumë delikate për Vllazninë, që pret Kamzën, sfidë ku shkodranët duan tre pikë kundër krizës, ndërsa miqtë me një pikë janë të lumtur.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 15
E shtunë, më 16 dhjetor, ora 13:00

Lushnja – Skënderbeu     1-3

Shënues: Aliti 18′ aut. / Xhejms 4′,Gavazaj 44′, Vangjeli 85′
Lushnja: Spaho, Meto, Prençi, Bufazi, Mone, Pepa, Papa, Taullau, Magani, Canka, Sefa. Trajner: Hysen Dedja
Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Jashanica, Aliti, Lilaj, Taku, Muzaka, Gavazaj, Soue, Xhejms. Trajner: Ilir Daja

Karton i kuq: Spaho 80′
Gjyqtarë: Fatjon Xhemalaj, Redian Dobruna, Rejdi Zaimi, Indrit Myrtja
Delegat: Besnik Çela; Vëzhgues: Arianit Lulaj

 

Vllaznia – Kamza      3-2

Shënues: Ribaj 18′, Çinari 47′, Kalaja 54′ / Plaku 49′, Imeri 79′
Vllaznia: Sherri, Gocaj, Orelesi, Gurishta, Ruçi, Bardulla, Tafili, Vucaj, Lika, Çinari, Ribaj. Trajner: Ernest Gjoka
Kamza: Gjonikaj, Frashëri, Fushtar, Kuqi, Neziri, Fukui, Arrabal, Ymeraj, Rezi, Mehmeti, Plaku. Trajner: Ramadan Ndreu
Gjyqtarë: Klajdi Kola, Denis Rexha, Nertil Bregasi, Kreshnik Barjamaj
Delegat: Marjus Sulejmani; Vëzhgues: Prek Pjetrushi

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.