Vllaznia humbet dhe një tjetër lojtar, Luftëtari forcon mbrojtjen

Luftëtari e mbyll merkaton me një mbrojtës. Skuadra gjirokastrite pritet që të mbyllë merkaton me afrimin e mbrojtësit shkodran Armenis Kukaj. 21-vjeçari me shumë gjasa do të prezantohet ditën e sotme në Gjirokastër, pasi mësohet se shtatlarti ka nënshkruar kontratën ditën e  sotme dhe do të bashkohet me skuadrën.

Kukaj është formuar si futbollist tek ekipet zinxhir të Vllaznisë, por siç duket nuk i është dhënë besim nga drejtuesit, me në krye teknikun Hasan Lika që siç duket nuk e ka pasur në planet e tij.

Kukaj i shtohet kështu kolonisë së lojtarëve shkodran që kërkojnë shkëlqim në skuadrat e tjera të Shqipërisë, pasi nuk u jepet mbështetja nga drejtuesit  e skuadrës ku ata rriten si futbollistë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online