VIDEO+FOTOT/ Galjardini i përgjigjet Pedros, por Sarri mund Spaletin!

Më shumë se një test, që në fund është vendosur nga penalltitë, ku skuadra e Sarrit ka qenë më e saktë se ajo e Spaletit, pasi 90 minutat ishin mbyllur 1-1. Çelsi-Inter ka qenë një ndeshje e vërtetë, edhe pse po flasim ende për fundin e korrikut. Megjithatë, kampionatet nisin më herët këtë sezon.

Ndeshja ka qenë me dy fytyra, pasi në pjesën e parë, londinezët kanë qenë më kërkues, teksa goli ka ardhur me anë të Pedros në fund. Më parë, Morata frikësoi Handanoviçin dhe Interin, edhe pse nuk gjeti dot golin. Interi i është afruar gjithashtu golit, por jo fort e saktë.

Pas pushimit, në sajë edhe të ndërrimeve të Spaletit, zikaltërit kanë nisur mirë, duke gjetur golin  e Galjardinin, pas asistit të bukur të Ikardit. Në fund, Kabajero bën një pritje të shkëlqyer ndaj Lautaro Martinezit.

Nga pika e bardhë, gabimi i vetëm erdhi nga Skriniar, teksa Azpilikueta shënoi penalltinë e fundit dhe deçizive.

Azpilikueta (C): GOL! FITON ÇELSI!