VIDEO/ Vllaznia nuk shënon as nga penalltia, lufta për kreun e Superiores mbetet e ndezur

LIVE, Vllaznia-Kukësi 0-0

Sfida mes Vllaznisë dhe Kukësit ka mbyllur javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Shkodranët nuk po arrijnë të përmenden në aspektin e rezultateve, teksa kanë humbur reflekset e golit. Ndeshja ka përfunduar me shifrat 0-0, ku kuqeblutë shpërdoruar një shans të artë në minutën e 70-të, teksa Imeri nuk mundi të shënonte as nga penalltia.

Skuadrat ndajnë nga një pikë në “Loro Boriçi“, me Vllazninë që ruan ende vendin e parë në tabelën e klasifikimin. Megjithatë lufta për kreun e Superiores mbetet e ndezur, pasi vetëm 1 pikë e ndan nga Laçi e Tetua të vendit të dytë dhe 3 nga Partizani i vendit të 4-t./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Vllaznia: Zogoviç, Gurishta, Adili, Imami, Kruja, Krymi, Jonuzi, Nija Vexhi, Da Silva, Hoxhaj, Kalaja

Kukësi: Xhika, Baravikas, Lulaj, Kurdiç, Demiri, Taipi, Tsintsaxe, Peposhi, Ibraimi, Gashi, Eze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online