VIDEO/ Vetëm 30 sekonda loje! Shihni kombinimet e frikshme dhe goli i Gjermanisë U-21, i kalon të gjitha limitet

Gjermania U-21 ka mposhtur Holandën U-21 me rezultatin 2-1 në gjysmë finale të Europianit U-21. Golat për pancerat u shënuan nga Florian Ëirtz, i cili realizoi dopietë brenda 7 minutash (1′ dhe 8′) ndërsa për Holandën shënoi Perr Schuura në minutën e 67-të. Goli i parë erdhi vetëm në sekondën e 30 pas disa kombinimeve spektakolare në krahun e lojtarëve të Gjermanisë.

Vëmendja kryesore i takoi pikërisht mesfushorit gjerman Ëirtz, i cili dhuroi një spektakël në golin e dytë. Pasi dribloi disa lojtarë, me një gjuajte nga jashtë zonës shënoi një super gol. Ajo çka bën akoma më të bukur këtë gol është fakti që Ëirtz ishte pa shpejtësi. Një gol i tillë mund të arrihet vetëm në lojëra elektronike. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/