VIDEO/ Vërshëllima e fundit! Gianluca Rochi tërhiqet nga arbitrimi, duartrokitje nga Juventusi dhe Roma

0

Emocione të mëdha dhe nderim ka përjetuar edhe Gianluca Rochi në ndeshjen e fundit që ka arbitruar në Seria A. Si të ishte një futbollist i rëndësishëm në Itali, teksa të dyja skuadrat, Juventusi dhe Roma e kanë duartrokitur për gjithë kontributin e dhënë në këto vite.

Rochi tërhiqet në moshën 47-vjeçare dhe vërshëllima për mbylljen e takimit në “Allianz Stadium” ishte e fundit në karrierë. Kamerës nuk mund t’i shpëtonin edhe lotët që derdhi arbitri, që i kushtoi shumë vite dhe përkushtim drejtësisë në futboll, duke fituar në fund edhe duartrokitjet e yjeve të këtij sporti. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.