VIDEO/ Vedat Muriqi mund Realin e Madridit, goli i sulmuesit shqiptar i jep dorë të madhe Barcelonës te titulli

0

Vedat Muriqi arriti që të realizonte në Bernabeu dhe ka tundur sërish rrjetën e Real Madridit. Këtë herë në shtëpi, teksa Mallorca ka fituar me shifrat 1-0 ndaj skuadrës së Ancelotit. Goli i sulmuesit shqiptar erdhi në minutën e 13.

Kjo fitore e dëmton së tepërmi Realin që ndodhet në vendin e dytë me 5 pikë më pak se Barcelona. Për më tepër katalanasit kanë edhe një ndeshje më tepër për të luajtur, duke iu afruar titullit kampion. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.