VIDEO/ VAR-i e lejon të festojë, ish-lojtari i Skënderbeut tund rrjetën dhe i jep fitoren ekipit

0

Suad Sahiti ka qenë protagonist në takimin e sotëm mes Sibenikut dhe Istras 1961. Ishte futbollisti shqiptar ai që shënoi golin e vetëm të takimit, duke i dhënë kështu fitoren skuadrës së tij. Në minutën e 50-të të ndeshjes, ish-lojtari i Skënderbeut shfrytëzon një top të ardhur në zonë dhe tund rrjetën kundërshtare.

Anësori do i ndalte festën me ngritjen e flamurit, por kjo vetëm përkohësisht. Pas konsultimit me VAR-in gjytari kryesor sinjalizon për nisjen e lojës nga mesi i fushës, duke e quajtur kështu golin të rregullt. Sibenik fiton me shifrat 1-0 dhe shkon në kuotën e 35 pikëve të grumbulluar për këtë sezon./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.