VIDEO | VAR i bën lëmsh të gjithë, Argjentina bën përmbysjen historike!

1

Në Francë po zhvillohet Botërori i femrave dhe pasditen e djeshme ka pasur emocione të forta. Argjentina ka bërë një përmbysje magjike, e ndihmuar edhe nga VAR-i, e para që ndodh në historinë e Botërorit, duke barazuar Skocinë nga 3-0 në 3-3.

Deri në minutën e 74-t, ishulloret po udhëhiqnin me shifrat 3-0 dhe mund të kualifikoheshin si një nga vendet e treta më të mira. Gjithsesi, kombëtarja e Argjentinës nuk u dorëzua dhe shënoi dy herë në minutat 74′ dhe 79′ për të rihapur gjithçka.

Në fund ndodh gjithçka. Fillimisht gjyqtarja e takimit akordon 11-metërsh për Argjentinën pas konsultimit me sistemin VAR. Futbollisja argjentinase gabon, me portieren që e ndal, por vetëm për disa sekonda. Nga sistemi VAR njoftojnë se portierja e Skocisë ka kaluar vijën fatale me të dyja këmbet dhe rregulli është i qartë në këtë pikë.

Të paktën një nga këmbët e portieres duhet të prekë vijën fatale. Gjyqtarja akordon përsëritjen e penalltisë dhe te Skocia çmenden totalisht. Futbollistja argjentinase nuk gabon më nga pika e bardhë dhe çdo gjë mbyllet me barazimin 3-3, me Skocinë që mbetet jashtë Botërorit.

You might also like
1 Comment
  1. KLOSS says

    SISITEMI I VENDOSUR —-VAR—-SISTEMI —KRIMINAL—VRASES -SIDOMOS –PER EKIPET E QUAJTURA TE VOGLA ..KOMANDA E VAR-it-ndihmon ekipet e medha te mos u futen ”’gozhde”’– nen kembe–..Sistemi– VAR— u ngrit qellimisht per te funksionuar gjithnje mbrapsht. ndoshta dhe per te plotsaur shume —teka–MAFIOZE –te drejtuesve te futbollit botror…—EDHE LIGJI- I FUTBOLLIT QE PORTJERET TE RRINE SI -TE —NGRIRE –APO TE —I NGURTESUAR—NE MOMENTET E EGZEKUTIMIT TE 11- METERSHAVE —POSHTERUES—PER CDO EKIP–PORTJERI TE KETE TE DREJTE TE LEVIZE NE VIJEN FATALE- MADJE EDHE TE– DALE — 1/2 -METRI —-PARA PORTES QE AI MBRON –PER TE EVITUAR GOLIN E KUNDERSHTARVE -FUNDJA KJO ESHTE DETYRA E TIJ-PERDERISA GJUAJTSVE TE 11 METERSHAVE U JEPET MUNDESIA TE 1)-MARRIN VRULL SA TE DUAN -2)-TE NDALIN PER TE MASHTRUAR PORTJERIN NE MOMENTIN E GJUAJTJES FINALE TE 11-M-APO 3)-TE PASOJNE TEK SHOKU PER TE SHENUAR-ME LEHTE –PERSE PORTJERVE TE MOS U LEJOHET NJE GJE E TILLE–SI –GOLI– ASHTU DHE– PRITJA —E NJE —11-METERSHI –ESHTE -E —DREJTE –LEGJITIME E CDO –FUTBOLISTI –APO— PORTJERI-.—ANULIMI –NGA –GJYQTARET– APO –VAR–I NJE– PRITJE PENALLTIE— ESHTE —KRIMINALE— DHE VARROS SHPRESAT –PER CDO EKIP–PER TE SHKUAR ME TEJ— MARROS– APO —CMEND— PUBLIKUN SPORTDASHES–HUMB BESIMIN TEK DREJTESIA SPORTIVE DHE BEN QE TE ALUDOHET -ME FAKTIN SE ME KETE VEPRIM TE NDYRE- U FAVORIZUA KY APO AI EKIP-DUKE CUAR NE PERFUNDIMIN SE REZULTATI I NJE NDESHJE TE TILLE ESHTE –FIKTIV—JO REAL—APO I MANIPULUAR QELLIMISHTE NE INTERES TE DIKUJT-..–REGULLI— PER— PORTJERET– QE SI E THAME ME LART KANE PER–DETYRE–TE —MBROJNE –PORTEN E TYRE–DUKE PREKUR ME —-DORE—- BRENDA ZONEN SE 16 METRAVE DHE ME —KEMBE– JASHTE KESAJ ZONE –DUHET–TE –NDRYSHOJE–RRENJESISHT- PERNDRYSHE –PAKENAQSITE– SIDOMOS NE –PUBLIKUN— SPORTDASHES–ASHTU SI JANE -SOT- DO TE JENE PA FUND NE CDO TAKIM—GJE– QE DO TE SJELLE EDHE– ZBRAZJEN– E STADJUMEVE ANEKEND BOTES-.—MJAFT– ME– ME SISTEMIN— KRIMINAL—-ANULOJE —11- METERSHIN –SE LEVIZI PORTJERI—.—NJE —PRITJE —MADHESHTORE–PORTJERI— I JEP –SHKELQIM— LOJES SE FUTBOLLIT–JEP –SHPRESE –PER TE REAGUAR–NE –PERMBYSJE– REZULTATI—DHE NJE MUNDESI TE ARTE QE TE– FITOJE– AJO SKUADER-DHE ATA FUTBOLLISTE QE E— MERITOJNE–VERTET-..

Leave A Reply

Your email address will not be published.