VIDEO | Van Persi rikthehet në Premier, shikoni prezantimin unik

0

Robin Van Persi është rikthyer në Angli. 35-vjeçari holandez e mbylli karrierën me Fejnordin e tij të dashur dhe ndeshjen e fundit e zhvilloi me datë 12 maj të këtij viti kundër Den Hagut.

11 sezone ka luajtur Van Persi në Premier Ligë, tetë me Arsenalin dhe tre me Mançester Junajtid. Tani është gati për t’u rikthyer, por në rolin e analistit sportiv.

Ish-sulmuesi i njohur ka firmosur një kontratë 1-vjeçare me BT Sport’s dhe është entuziast për nisjen e kësaj aventure të re në jetën e tij.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.