VIDEO/ U detyrua të zhvishej totalisht në peshime, Florian Marku ndeshet sot dhe një hap larg Conor

0

Florian Marku do të ndeshet ditën e sotme ne orën 18:00 përballë Steëart. Shqiptari ka një rekord 7-0 në ringun e boksit dhe do të përpiqet ta përmirësojë këto shifra në 8-0. Peshimet nuk ishin aspak të lehta për boksierin shqiptar, i cili u detyrua të zhvishej totalisht për të arritur peshën e duhur. Në rast se Florian Marku nuk do të arrinte limitin e peshës, do të humbte 30% të buxhetit që do të përfitonte.

Ky është një moment kulminant në karrierën e Florian Markut, pasi është një hap larg ndeshjes me luftëtarin e famshëm Conor Benn. Me menaxherin e ri Eddie Hearn, i cili është gjithashtu dhe agjenti i kampionit të peshave të rënda, Anthony Joshua, Florian Marku mund të vazhdojë të jetojë ëndrrën për titullin kampion të peshava të lehta. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.