VIDEO/ Totenhemi është futur në epokën Murinjo, pas kampionatit merr kreun edhe në Europa League

0

Totenhami është futur zyrtarisht në epokën Murinjo, teksa anglezët rimarin vendin e parë në klasifikim dhe do të shkojnë në shortin e Europa Ligës si kokë grupi. Totenhami mposhti 2-0 rivalin direkt Antwerpin për ta mbyllur këtë pjesë të sezonit në mënyrën më të mirë të mundshme.

Ndoënsëe posedimi i shumtë i topit nuk është asnjëherë dëshira e trajnerit portugez, ai ka treguar se i intereson vetëm fitorja. Këtë e ka demonstruar edhe në kampionat aty ku ky klub ndodhet në vendin e parë dhe tregon siguri ndeshje pas ndeshje. Edhe pse skuadra e Totenhamit nuk është e pasur si ekipet e tjera si PSG apo Mançester Siti, Murinjo ka eksperiencën e duhur për të fituar me skuadra me ekonomi mesatare si Porto apo Inter./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.