VIDEO/ Temperaturat ekstreme në “Wanda Metrapolitano”, lojtarët e Atletiko Madrid me nxehmjen e pazakontë

0

Stuhia “Filomena” ka goditur Spanjën dhe një nga zonat më të prekura është pjesa e Madridit. Ndikimi i madh i ftohtit ka prekur edhe ndeshjen mes Atletiko Madridit dhe Seviljës, atje ku temperaturat shënuan në -10 gradë. Por për t’i hequr vuajtjen futbollistëve të saj që kanë qëndruar në stol përgjatë ndeshjes me Seviljen ka menduar stafi i Atletiko Madrid.

Me një nxehmje tërësisht të pazakontë dhe që nuk e kemi parë më herët, zëvendësuesit e ekipit të Simeones qëndronin në tribunë duke i ngrohur muskujt në bicikletë. Gjithashtu pranë tyre ishte edhe një ngrohëse në mënyrë që lojtarët ta përballonin sa më lehtë acarin. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.