VIDEO/ Të heq mallin e kohëve të fëmijërisë, Robertson kërkoi të ndalte lojtarin e Man.Utd duke e…trembur!

0

Si në kohët e fëmijërisë kur luhej në futbollin e rrugës dhe pa rregulla, një nga mënyrat më të përdorura për të ndaluar shënimin e golit nga ana e kundërshtarëve, ishte trembja e tyre duke i bërtitur përpara ekzekutimit të fundit.

Por Robertson e ka kthyer këtë metodë për ta përdorur në futbollin profesionist, ose për të qenë më të saktë, në nivelet më të larta. Në humbjen e Liverpulit në shifrat 3-2 kundër Manchester United, Robertson e pa se ishte e pamundur që t’i ndërhynte Greenëood.

Për këtë arsye ka bërtitur në drejtim të tij me shpresën se do t’i hiqte fokusimin kundërshtarit, megjithëse tentativa ishte e dështuar. Topi do të ndalej në cepin e rrjetës, ndërsa Greenëood ka edhe një përshëndetje në festim. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.