VIDEO/ Të gjithë qeshin për mënyrën si mbrojti Ruben Dias, i shtrirë afër portës e teproi dhe huton sulmuesin e Leeds

0

Arti i mbrojtjes! Futbollisti i Manchester City, Ruben Dias, ka shpikur një mënyrë të re për mënyrën sesi mbrohet në zonë. Teksa “qytetarët” po kryesonin me shifrat 3-0 ndaj Leeds, në minutën e 44, Dias ka zgjedhur që të provojë metodë të re për të ndalur kundërshtarët.

Harrison ishte fare pranë portës së Ederson dhe aksioni dukej premtues për t’u kthyer në gol. Por sulmuesi është hutuar tërësisht për mënyrën sesi Dias po përpiqte që ta bllokonte. Shumë njerëz kanë qeshur në këtë rast, por në fakt mbrojtësi i Manchester City ia doli që të ndalojë rivalin që lëshoi një krosim të dëshpëruar në zonë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.