VIDEO/ Talenti i Shqipërisë shpërthen në Itali, 19-vjeçari shënon për herë të parë në karrierë 2 gola në 90 minuta

0

Mes talenteve që duhen mbajtur shënim nga lojtarët shqiptarë në Itali është edhe Stiven Shpendi. Sullmuesi i Shqipërisë U-21 ka shënuar për herë të parë në karrierë dy gola në futbollin profesionist.

Këtë e ka bërë të mundur në fitoren e Cesenës në transfertë kundër Potendera në shifrat 0-3. Cesena mban vendin e dytë në Serinë C dhe Stiven Shpendi është vetëm 19-vjeç, por e konsiderojnë si një lojtar me potencial të madh për të ardhmen. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.