VIDEO/ Redon Xhixha debuton te Qarabag pas ikjes nga Tirana, dhuron spektakël në Azerbajxhan që në ndeshjen e parë

0

Redon Xhixha u largua nga Tirana dhe firmosi te Qarabag duke hedhur hapin më të madh në karrierë. Në ditën e sotme sulmuesi shqiptar ka debutuar me ekipin e ri në fitoren 3-1 ndaj Samaxi duke hyrë në fushë në minutën e 65. Nuk duhen shumë minuta për të parë potencialin e këtij lojtari.

Nëpërmjet pasimeve dhe kombinimeve me shokët e skuadrës Xhixha ka shpalosur menjëherë aftësitë e tij. Befasues dhe i paparishikueshëm ishte për kundërshtarët në ato pak minuta të luajtura, duke treguar se do të jetë vetëm çështje kohe fitimi i fanellës së titullarit. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.