VIDEO/ Stankoviç është i pafuqishëm përpara ish-ekipit të tij, pak minuta edhe për Asllanin në fitoren bindëse të Interit

Interi ka marrë një fitore bindëse kundër Sampdorias. Stankoviç ka qenë i pafuqishëm përballë ish-skuadrës së tij, që ka fituar me rezultatin e pastër 3-0. Goli i parë u shënua nga De Vrij në minutë ne 21-të të takimit, ndërsa kur mbetej edhe një minutë lojë në pjesën e parë,  Barela dyfishoi rezultatin.

Shifrat 2-0 do të mbeteshin të pandryshuara deri në minutën e 73-të, kur Korea ndëshkon për të tretën herë Sampdorian. Minuta pati edhe për Kristjan Asllanin, i cili u aktivizua si zëvendësues në minutët e fundit të ndeshjes. Interi merr kështu tre pikë mjaft të vlefshme dhe renditet në vendin e 5 në tabelën e klasifikimit, me 24 pikë të grumbulluara./Halit Delibashi-Sport Ekspres/