VIDEO/ Skema taktike e Xavi-t! I rrëmbeu frymëmarrjen Realit të Madridit që te portieri, ishin të detyruar të dorëzonin topin

0

Xavi ka bërë një mrekulli me Barcelonën e tij duke e shndërruar në pak kohë. Askush nuk do e besonte, por katalanasit që po dështonin dhe prekën fundin me largimin e Mesit, tashmë janë ringritur në majën më të lartë. Në mbrëmjen e sotme erdhi fitorja me shifrat 0-4 në El Clasico.

Lojtarët e Barcelonës ushtronin presion që te pasimi i parë që vinte nga Kortua te mbrojtësit, duke mos i lënë asnjë hapësirë kundërshtarëve që të bënin disa kombinime në mbrojtje. Menjëherë vinte topi i gjatë nga mbrojtësit për të larguar rrezikun sa më parë, duke e dorëzuar sferën menjëherë te Barcelona. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.