VIDEO/ “Siuuuuu”! Ronaldo është i vetmi që ka shënuar në 5 Botërore të ndryshme, Portugalia shkëlqen edhe me Leaon

Portugalia ka arritur që të fitojë ndaj Ganës me shifrat 3-2. Një takim emocionues që nisi me lotët e Kristiano Ronaldos në momentin e himnit. Ylli portugez gjeti golin e parë me penallti në minutën e 65, pas gabimit të bërë në ndërhyrje nga Salisu.

“Siuuuu” nisi dhe rekordi gjithashtu, Ronaldo është i vetmi që ka shënuar në 5 Botërore të ndryshme. Ganezët barazuan menjëherë me Ayew, por Joao Felix dhe i sapo futuri Leao i dërguan shifrat në 3-1. Në fund, Bukari i ngushtoi shifrat në 3-2, aq sa do të mbyllej edhe takimi. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Video edited on Kapwing

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online