VIDEO/ Siti nuk di të ndalet, 3 gola në minutat e fundit i japin fitoren e 21-të radhazi

0

Mançester Siti nuk di të ndalojë. Ditën e sotme, “qytetarët” mposhtën Wolves me rezultatin 4-1 për të regjistruar fitoren e 21-të radhazi. Pjesa e parë nisi me një autogol të miqve, qe i dhuruan avantazhin kryesuesve të Premier Ligës. Në minutën e 44-të arbitri anulloi një gol me VAR për Sitin.

Në minutën e 61-t, me golin e shënuar, Coady, përpak sa bëri të pamundurën për të ndalur fitoret radhazi të ekipit të Guardiolës. Megjithatë, Siti tregon dhe njëherë se njeh vetëm fitoret, teksa golat e shënuar në mintat e fundit nga Gabriel Jesus dhe Mahrez bënë që takimi të mbyllej në 4-1.

Tashmë Siti duket se ka mbyllur llogaritë në kampionat, ku në javën e 29, ndodhen 15 pika para Mançester Junajtid./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.