VIDEO/ Si mund ta priste? De Gea është përtej normales te Manchester United, ka ende që mendojnë se duhet të largohet

0

De Gea është një portier i cili e ka treguar prej vitesh se nuk bën pritje të zakonshme, gjithmonë preferon atë që është përtej normales. Në mbrëmjen e sotme Manchester United arriti që të fitonte me shifrat 2-0 ndaj Brighton. Një meritë të madhe në këtë triumf e ka edhe portieri. Në minutën e 38 De Gea ka bërë një hedhje nga ato të cilat nuk mund të përsëriten nga askush tjetër, duke i mohuar në mënyrë të pabesueshme golin Moder.

Nëse topi përfundonte në rrjetë, rezultati do të ishte 0-1 dhe me një histori tjetër të ndeshjes. Besojeni ose jo, por te Manchester United nuk janë ende të kënaqur me të dhe shpeshherë tifozët kërkojnë largimin e shpëtimtarit të tyre. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.