VIDEO/ Si e mori Barcelona? Dyshimet për shkakun e Europianit, Depay e bëri Barcelonën ta harronte Messi-n

Si e mori Barcelona? Sa shumë dyshime që kishte mbi afrimin e katalanasve, Depay. Ky i fundit nuk arriti që të linte gjurmë në Europian me Holandën, për të qenë protagonist në atë që u cilësua si turpërimi i madh. Ndeshja më e mirë e Depay do të ishte kundër Maqedonisë së Veriut, praktikisht rivalit më të lehtë të Holandës.

Sa i përket takimeve të tjera ishin tërësisht për t’u harruar me lojtarin e Barcelonës që nuk bëri dot diferencën. Por në përballjen e parë të La Liga kundër Sociedad, Depay ishte “kapelja magjike”. Spektakël i ofruar për tifozët, turpërim ndaj kundërshtarëve dhe njëkohësisht protagonist për të ndikuar në shifrat e ndeshjes. Të paktën sa i përket kësaj ndeshje, Mesi është harruar. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online