VIDEO/ “Shikoje, shikoje”! Berisha merr rolin e arbitrit, shkon te VAR dhe tregon penalltinë e pa dhënë

Një incident ka ndodhur në përballjen mes Western United dhe Sydney Ëanderers që përfundoi në shifrat 0-1. Sulmuesi shqiptar, Besart Berisha, që është ndër më të vlerësuarit në Australi, ka marrë rolin e arbitrit. Gjatë një kontakti në zonë me Simon Cox teksa tërhiqet nga fanella, Berisha është acaruar me kryesorin e takimit që vazhdoi lojën normalisht.

Në minutën e 88 të takimit kur do të zëvendësohej nga trajneri, sulmuesi ka shkuar menjëherë te zyrtarët e takimit duke i treguar në VAR momentin dhe arsyet se përse duhej të ishte penallti rasti në fjalë. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online